Sitemizden satın alınan ürünler, Tüketici Kanunu Hükümleri'ne göre aşağıda belirtilen durumlar göz önünde bulundurularak iade edilebilir. Ürününüzü iade ederken öncelikle Müşteri Hizmetleri bölümümüz ile görüşerek onay almanız gerekmektedir.

- Ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde iade edilmesi,

- Ürüne, orijinal kutusuna, aksesuarlarına zarar gelmemiş olması ve birlikte gönderilen evraklarının tam olması, 

- Ürünün zarar gelmemiş, yıpranmamış orijinal kutusu ile gönderilmesi, 

- Ürünün kullanılmamış, zarar gelmemiş, yıpratılmamış ve tekrar satılabilir durumda olması,

- Ürünü kargo teslim tutanağı, fatura aslı ve diğer nüshaları, kutu içeriğinde yer alan diğer evrakları ve aksesuarları ile birlikte        

  gönderilmesi,

Ürününüzü gönderirken işlemlerinizin daha hızlı ilerleyebilmesi ve herhangi bir sorun olmaması için, paketinizin içine sipariş numarası, sipariş sahibinin adı ve soyadı, size ulaşabileceğimiz telefon numarası, iade nedeni ve yaşanan sorun ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir yazının eklenmesi gerekmektedir.

Ürününüz, teslimat için yola çıkmasına rağmen almaktan vazgeçmeniz durumunda paketi teslim almadan iade edebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Müşteri Hizmetleri'mizi arayarak bilgi aktarıp, gelen kargo görevlisi ya da firma görevlisinden ürünü teslim almadan iade edebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken gelen görevlinin yanında mutlaka kontrol edip, ezik, yıpranmış, yırtılmış vb. durumdaki paketleri teslim almayınız. Paketinizi kontrol ettiğiniz zaman ürün/ürünlerde arıza, kusur, eksik, yanlış gönderim vb. tespit etmeniz durumunda Müşteri Hizmetleri'mizi arayarak, bilgi aktarıp, paketi teslim almadan, bir tutanak tutturarak görevliye iade ediniz. Ürünlerin sağlam olarak teslim edilmesine ait sorumluluk kargo firmasına ya da teslim edecek firmaya aittir. Teslim edildikten sonra sorumluluk paketi teslim alan kişiye geçmektedir.

Ürün/ürünler teslim alındıktan sonra arıza, kusur vb. bir durum fark edilir ise Müşteri Hizmetleri Bölümü'müze bilgi aktarılarak durum 7 günlük yasal süre geçmeden bildirilmelidir. Durumun firmamıza iletilmesinden hemen sonra üründeki ayıbın/yanlışlığın alıcının kusurundan kaynaklanmadığı tespit/ispat olunarak, firmamız tarafından
onaylanır ise; ayıbın nevine göre ürün/ürünler müşteriden geri alınır, değiştirilir, tamir ettirilir ya da eksik olan parça müşteriye ulaştırılır. 

Orijinal ambalajlı ve açıldıktan sonra müşteriye tekrar satışı mümkün olmayan ürünlerin iadesi mümkün olmadığından, belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tüketici Kanunu Hükümleri'ne göre; "Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz." 

Ürün iadelerinin 7 günlük kanuni süre içinde yapılması durumunda gönderim masrafları firmamıza aittir. 

Ürün İade Süreci

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler elimize ulaştıktan sonra, talebinizin değerlendirilebilmesi için tedarikçi firmaya ya da yetkili servise gönderilerek onaya sunulur. 

İade için gönderilen ürün/ürünlerin iade şartlarına uygun olması durumunda iade işlemleri başlatılır. Tedarikçi firma ya da yetkili servisten gelecek bilgi doğrultusunda size en kısa sürede bilgi aktarılacaktır.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlere ait ödeme iadeleri, iade onay işlemi tamamlandıktan sonra 10 gün içinde yapılmaktadır.

Para iadeleri; yapılan ödeme şekline göre ve ürün bedelinin tamamı şeklinde iade edilmektedir. İade edilen tutarın kredi kartınıza yansıması, ilgili bankanın işleyişine bağlı olarak değişmektedir. Taksitli yapılan alışverişlere ait iadeler taksitli olarak kartınıza yansıyacaktır. Havale ile yapılan alışverişlere ait ödemeler, Müşteri Hizmetleri Bölümü'müze yazılı olarak ileteceğiniz hesap numarasına yatırılacaktır. 

İade onay işlemi tamamlandıktan sonra talebiniz doğrultusunda isterseniz ilgili tutar kadar hediye çeki ya da puan tanımlayarak, bir sonraki siparişinizde kullanmak üzere hesabınıza yansıtabiliriz. 

Ayrıca, talebiniz doğrultusunda ödeme iade işlemi yapılmadan ilgili tutar kadar başka ürün/ürünler ile değişim yapabilirsiniz. Tutar ile ilgili bir fark oluşması durumunda para iadesi yapılabilir ya da farkı ilgili hesap numaramıza yatırabilirsiniz.  

İade talebiniz doğrultusunda incelenen ve onaydan geçmeyen ürün/ürünler tarafınıza bilgi aktarılarak size tekrar geri gönderilecektir.