1-Nasıl hesap oluşturabilirim?

 

Sitemizde hesap oluşturmak çok kolay, buraya tıklayarak kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz. Şahsınıza ait e- mail adresi ve dilediğiniz şifrenizi girdikten sonra sitemize tam erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Üyelerimize ait bilgiler, 3. kişilerle paylaşılmaz. İzinsiz bildirim yapılmaz.

2-Nasıl alışveriş yapacağım?

 

İlgilendiğiniz ürünün sayfasındaki satın alma butonuna tıklayıp, sonraki adımları izlemeniz yeterlidir.

Ödemeyi kredi kartınızla, havale ile veya Paypal kullanarak yapabilirsiniz.

3-Aradığım ürününü nasıl bulurum?

 

Öncelikle www.giranbaha.com’ a üye olmalısınız. Açacağınız hesap, yerel para birimlerinle alışveriş yapmanıza, bizimle iletişime geçmenize ve ürünleri online sipariş vermenize ve paylaşmanıza izin verir.

Eğer hayal gücünüzü süsleyen bir ürün varsa, ürün ismini site içerisinde aratarak bulabilir, satın alabilirsiniz. Eğer belli bir sanatçı ya da tasarımcının ürününü bulmak istiyorsanız aynı şekilde ismini aratabilirsiniz.

Ne aradığından emin olamayan üyelerimiz, bizimle iletişim kurup danışabilirler. Elbette kategori bazında da aradığınız ürünü bulabilirsiniz.4-Ürün hakkında size soru sorabilir miyim?

 

Tabi ki, sanatla, antikayla ve tabi ki satmakta olduğumuz ürünlerle ilgili oldukça bilgiliyiz ve bilgilerini sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.

Almak istediğiniz ürün başkasının sepetinde ya da satılmış ise ?

Daha önceden görmüş olduğunuz ürünü satın alamadıysanız, bizlerle iletişime geçerek istediğiniz ürüne yakın ya da daha faklı ürünü beğenip alma şansınız olabilir. Bizler sürekli envanterlerimizi genişlettiğimiz için istek listesini bize bildirebilirsiniz.

Bir ürün aynı anda birden çok sayıda kullanıcının sepetinde olabilir, ürünü önce satın alan müşterimizin dışındaki kullanıcıların sepetlerinden ürün otomatik olarak silinecektir.5-Buradan yerel para birimimle alışveriş yapabilir miyim ?

Satışlarımız, TL, USD ya da Euro üzerinden olmaktadır.

Ürünlerimiz varsayılan olarak TL bazında gözükmektedir, ancak seçeneklerden diğer para birimlerini seçebilirsiniz. Dolar ya da Euro ile ödeme yapabilirsiniz.6-Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz ?

 

Sitemiz kredi kartlarının hepsini kabul etmektedir. Ayrıca Paypal ve banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Bu da ürünleri doğrudan sitemiz üzerinden alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer ödemeyle ilgili herhangi bir sorununuz varsa bizimle ditekrestorasyon@gmail.com veya iletişim adresinden iletişime geçebilirsiniz.7-Ödenilen fiyata tüm vergiler dahil mi ?

 

Tüm vergiler, siz ödeme işlemi yaparken tahsil edilir.

Ancak müşterimiz yurt dışından ürün satın alıyorsa, gümrük acentasının belirlediği miktarlardaki ek ücret kendisine bildirilir.

Eserler için şirketimizin komisyon bedeli faturalandırılır. Birçok eser sahibi işletme olmadığı sebebiyle eserin sadece komisyon faturası kesilebilmektedir. Faturanızın adresinize kargolanmasını isterseniz ditekrestorasyon@gmail.com mail adresine veya iletişim bölümünden bildirmeniz yeterlidir.8-Ürün iadesi kabul ediyor musunuz?

 

Sitemizdeki ürünlerin çoğu, bir daha geri alınmamak üzere satılmaktadır. Satılan ürünü 1 hafta içerisinde aynı kondisyonda iade edebilirsiniz.

Ancak, satılan her ürün, şirketimizin uzmanları tarafından kayıt altına alınmakta ve görselleri kaydedilmektedir. Esere bir zarar gelmişse geri iadesi mümkün değildir.

Satın aldığınız ürünü, hiçbir parçası değişmeden aynı kondisyonda, size ulaşan kutuda yer alan adrese, kargosu sizin tarafınızdan ödenecek şekilde yollamanız gerekmektedir.9-Sitenizdeki ürünler, ne kadar yeni ve ne kadar eski ?

 

Ürünlerimiz açıklama kısmında yaşı ve dönemiyle ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz.  Eserlerin detayları ile ilgili her türlü soruda ditekrestorasyon@gmail.com mail adresinden veya iletişim bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.10-Ürünümün fiyatını kim tayin ediyor?

 

Sitemiz üzerinden satmak istediğiniz ürününüzün eserinizin fiyatını listeleme yaparken talep etiğiniz fiyatı giriyorsunuz. Talep ettiğiniz bedel ve bütün ürün bilgileri uzmanlarımız tarafından değerlendiriliyor ve satışa uygunluk onayı veriliyor.

Eğer talep ettiğiniz fiyat, piyasa fiyatlarının çok üstünde ya da altında ise, size bir uyarı mesajı yollanır ve fiyat değişikliği yapmanız talep edilir. Eğer, elinizdeki eşyanın ne olduğunu bilmiyor, ya da fiyatı ile ilgili bir fikriniz yoksa eser için ekspertiz talebinde bulunabilirsiniz. Ekspertizi yapılmış ürünlerin, ekspertiz raporu olmayan ürünlere göre satış oranları oldukça yüksektir.11- Satış Komisyon Oranı Nedir?

 

Sitemizde şirketimizin sahibi olduğu ürünlerden komisyon alınmaz. Ancak sitemiz üzerinden yapılan satışlarda alıcıdan %15 satıcıdan %15 komisyon alınır.

Şirketimizin aracılık ettiği alım satım işlemlerinde sadece komisyon faturası kesilir.12-Ürün Listeleme İçin Ücret Ödeyecek miyim?

 

Hayır, ürün listeleme için ücret alınmamaktadır. Satış onayı aldıktan sonra eseriniz süresiz satışta kalacaktır. 

Satışa çıkaracağınız ürünün fiyatına göre komisyon oranı, eser satıldığında düşülerek hesabınıza kalan para yatırılır.13-Kargo ücretleri nedir?

 

Satın almış olduğunuz ürün, alıcı ödemeli olacak şekilde, satıcı tarafından kargoya verilir.

Kargo hakkındaki bilgiler satıcı tarafından alıcı ve şirketimizle paylaşılmaktadır. Bazı eserler için ücretsiz kargo hizmeti sağlanmaktadır. Bu detay ürün satış kısmında, açıklama alanında paylaşılmıştır.14-www.giranbaha.com üzerinden satabileceğim ürünler nelerdir?

 

Sitemiz üzerinden değerli, antika sanat eseri, güncel sanat, ikinci el, future antiques, vintage, Retro ürünlerin satış talebinde bulunabilirsiniz.15-Site Üzerinden Neyi Satamam?

Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.16-Ürünüm satıldı! Şimdi ne yapmalıyım?

 

Tebrikler! 'Ürününüz satıldı!' emailini aldıktan hemen sonra alıcı bilgilerine ekranın sağ üst köşesindeki menüden Siparişler-Satılanlar kısmından ulaşabilirsiniz. Alıcı adresini paketinizin üzerine yazdıktan hemen sonra paketlediğiniz ürünü kargo takip numarası olacak şekilde postaya vermelisiniz.

Ürünün tarafınızdan en geç 3 gün içerisinde kargolanması ve kargo takip numarasını siteye bildirmeniz beklenir. ditekrestorasyon@gmail.com e mail adresine kargo takip numaranızın bildirimini yapabilirsiniz.

Ürün teslim alınıp, alıcı tarafından onaylandığında, 21 gün sonra satış kazancınız hesabınıza yatırılır.17-Satılan ürünümü kargoladım. Kazancım ne zaman hesabıma yatar?

 

Ürününüz alıcı tarafından teslim alınıp, onaylandıktan sonra satış kazancınız onay bekleyen bakiyeden, onaylanmış bakiyeye dönüşür. ditekrestorasyon@gmail.com e mail adresinden alacağınız e posta ile haberdar olursunuz.

Onaylanmış bakiyenizdeki miktarı banka hesabınıza yatırmak için ditekrestorasyon@gmail.com mail adresine, siteye beyan etmiş olduğunuz isim ve soy isminize ait IBAN numaranızı girmeli ve ‘Hesaba yatır’ talimatı vermelisiniz. Talimatınızı takiben satış kazancınız hiç bir transfer ücreti ödemeden 7 iş günü içerisinde satış banka hesabınıza aktarılır.18-Alıcı ürünümün ilanda belirttiğim şekilde olmadığını rapor ederse ne olur?

Alıcı herhangi bir sebepten ötürü ürünün ilanında belirtildiğinden farklı olduğunu beyan ettiğinde, alıcıdan beyanını destekleyici fotoğraflar ve detaylı tanım paylaşması istenir. Destek ekibimiz tarafından yapılan incelemelerin ardından, (Satıcı ilanının, yorumların ve alıcı raporlarının karşılaştırılması) ekibimiz hem alıcıya hem de satıcıya kararı açıklar. Bu karar iade veya iadenin kabul edilmemesi olabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için ürünlerinizi en doğru, açık ve net bir şekilde fotoğraflamanızı ve tanımlamanızı tavsiye ederiz.19-Ürünü kargoladım fakat teslim alınmadı. Geri kargolama ücretleri kime aittir?

 

Satıcı ürünü kargolayıp, kargo takip numarasını bildirdikten sonra, kargonun takibi ve teslim alınmasından alıcı sorumludur. Herhangi bir sebepten ötürü kargo alıcı tarafından teslim alınmaz ise, ürünün satıcıya ulaşmasını takiben kargo bedelleri ürün bedelinden düşülerek iade gerçekleştirilir.

İade amaçlı geri kargolamalar da satıcıya kargo takip numarası bildirildikten sonra, ürünün teslim alınmasından satıcı sorumludur. Ürün herhangi bir sebepten ötürü teslim alınmadığı ve alıcı çift yönlü kargo bedeli ödemek zorunda bırakıldığı durumda, satıcı yalnızca alıcıya kargo bedellerinin tamamını ödeyerek ürünü tekrar yollamasını talep edebilir. Ürün bir hafta boyunca teslim alınmadığı durumda alıcının iadesi tarafımızdan gerçekleştirilir ve bu noktadan sonra yaşanacak sorundan www.giranbaha.com sorumlu değildir. Alıcılarımızın ve satıcılarımızın kargolama ve takip anlamında üzerlerine düşeni yapmalarını rica ederiz.20-Kargom gecikti, ne yapmalıyım?

Satın almış olduğunuz ürün siparişinizin gerçekleştiği günü takiben 3 gün içerisinde kargoya verilmelidir. Ancak bazen satıcıların özel durumlarından ötürü bu süre uzayabilir. Kargonuz gecikmeye girdiği günden itibaren, destek ekibimiz satıcısıyla irtibata geçerek günlük olarak takibini yapar. 10 günü geçen gecikmelerde siparişiniz iptal edilir. Erişilemeyen veya haksız bir sebepten ötürü kargolama yapmayan satıcıların üyelikleri sonlandırılır.