ATİKA

GÜ_0001

Yeni

Eser-i İstanbul. El imalatı, sedef işlemeli hat kutusu.

Detaylar

3,186 TL

Osmanlı İmparatorluğunun en önemli el sanatlarından biri sedefkârlıktır ve bu sanattan eşsiz eserler kalmıştır.

Hattatların malzemelerini saklamak için kullandıkları her biri sanat eseri olan hat kutuları, günümüzde değerli bir süs objesi olarak kullanıldığı gibi mücevher, saat, takı,  parfüm ve muhtelif değerli objelerin muhafazasında kullanılabilmektedir. 

18. yüzyıl Osmanlı hat kutularından alınan motifler stilize edilerek uygulanmıştır.

Motifler Türk süslemesinde olduğu kadar bütün İslam ülkelerinin bezeme sanatlarında da büyük yeri olan geometrik desenlerdir. Geometrik desenler; üçgen, kare, daire, dikdörtgen gibi geometrik formların birleşmesinden meydana gelirler.

Eserin ana iskeleti masif çamdan mamuldür. Sedef ve bağanın yanında kemik ve abanoz da kullanılmıştır. Anahtarlı kilit mekanizması vardır. Anahtar siperi prinçten el ile imal edilmiştir. 

En son gomalak cila uygulanmıştır.

Ürün resimleri her ne kadar yüksek çözünürlükte çekilmiş olsa da resimle ürün arasında renklerde monitörden veya benzeri teknik nedenlerden kaynaklanan farklılıklar olabilir.


Bu ürünün tüm  parçalarıyla birlikte üretimi ve çiziminden paketlenmesine kadar olan üretim süreci,    atölyemizde gerçekleştirilmektedir.
 
 Ürünlerimizin tümü, doğal ahşaptan, el işçiliği ile ve sadece size özel üretilmektedir. Bu nedenle, ürünlerde istediğiniz her türlü renk, boyut ve şekil değişiklikleri yapmanız olanaklıdır.


Ahşabın ve el işçiliğinin, ayrıntı çizgileri,  özeni  ve en kaliteli malzemelerle birleşimi,  bulundukları ortama  doğallık katan seçkin ürünler ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Ayrıntı ürünleri, en kaliteli masif ağaçlardan üretilir.

Atölyemizde,  ahşabın kaba boyutlandırması hariç, tüm işlemler  elde yapılmaktadır. Bu nedenle de, her   ürün, bir diğerinden farklı  ve kendine özgü, doku ve  görüntü özelliklerine sahiptir.


Çalışma düzenimiz; 

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmaktadır.

 
Ürünlerimiz, masif ahşaptan,  özgün biçimleriyle ve yapım tekniğiyle elde üretilmektedir. Her ürün kodlanır. Satıldığında dahi takip altındadır.  Bu nedenle ne zaman isterseniz, bizde kayıtlı olan ürününüzle ilgili şikayetinizi bize iletebilirsiniz. 

Ürünlerin, siparişiniz sonrası size özel olarak elde üretildikleri için her ürün farklı üretim süresine sahiptir. Ayrıca, ürününüzün elde üretilmesi ve “tek” olması nedeniyle, üretim sırasında oluşabilecek aksilikler, öngörülen üretim süresini değiştirebilir. 

Atölyemizde üretilen ürünler, sunta, MDF ve benzeri suni malzemeler kullanılmadan masif ahşaptan üretildikleri için uzun ömürlüdürler. Yıllar sonra bile boya ve cilası yeniden yapılarak kullanıma ilk günkü gibi devam edilebilirler.

Atika  sedef kutunun üretimi 1 adet ile sınırlıdır.

Bir Yorum Yaz

Mücevher kutusu

Mücevher kutusu

Mücevher kutusu

Bir Yorum Yaz

Benzer Ürünler